Ask
your own question, for FREE!
Mathematics
64 Online
sharon goes to two different grocery stores and compares the price of candy bars. at good food warehouse, she can get three candy bars for 99 cents. at alpha alpha, she can get four candy bars of $1.25. which is the better buy and why?
Still Need Help?
Join the QuestionCove community and study together with friends!
the 1.25 one
lalalalla
the first store is each candy = 33 cents the second store is 31.25
well, divide 3 by 99 and you get that one candy bar is 33 cents at the warehouse. Divide 1.25 by 4 and you get that at alph alpa the candy bar is about 31 cents. You be the judge :)
k
Still Need Help?
Join the QuestionCove community and study together with friends!
thanks
|dw:1314395708296:dw|
Can't find your answer?
Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Latest Questions
velmalovesshaggy145:
https://voca.ro/1i0uCoyPR2Ar Me and You Cover by Coco Jones and Tyler James Williams - Let It Shine: Disney channel movie Sore throat so I had to go easy on
velmalovesshaggy145:
Find an angle between 0 degrees and 360 degrees that is coterminal with a 905 degree angle.
TheAmazingKbw:
yall like this poem? Memories~ Life is crazy But also full of fun Yet when vision
velmalovesshaggy145:
For my next titantron, should I do Mami ud83dude18 Rhea Ripley, The EST of WWE, B
BexleyBrooks:
Where are you guys from? Does anyone live in Montana? I feel like I am the only o
McDonalds:
Doing a project for art class. Pic below, But finish the patrick template i created.
3 hours ago
0 Replies
0 Medals
4 hours ago
9 Replies
1 Medal
3 hours ago
6 Replies
2 Medals
3 hours ago
8 Replies
1 Medal
7 hours ago
0 Replies
0 Medals
4 hours ago
10 Replies
3 Medals