Ask your own question, for FREE!
Mathematics
OpenStudy (anonymous):

Orange juice can be purchased in 2 L cartons or in 600 mL bottles. The 2 L cartons cost 1.50 each and the 600 mL cost 0.60 each. A consumer purchases 73 L of orange juice for a total cost of $57. How many of each container did the consumer buy?

Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!