Ask your own question, for FREE!
Mathematics
OpenStudy (anonymous):

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60 $0.23 per bottle $23.00 per bottle $4.00 per bottle $0.40 per bottle

6 years ago
OpenStudy (amistre64):

well, solve the equation: 24j = 9.60

6 years ago
OpenStudy (anonymous):

so what the A

6 years ago
OpenStudy (phi):

If you get the correct price of a bottle, then 24 bottles times that price has to be $9.60

6 years ago
OpenStudy (anonymous):

but no were 9.60 is an A

6 years ago
OpenStudy (phi):

If you were going to a store to buy 24 bottles for 9.60, do you think you can get all 24 if each costs $23.00 ? so you can rule out some of the choices.

6 years ago
OpenStudy (phi):

$9.60 is the costs for 24 bottles. I would think 1 bottle would be much cheaper than 9.60

6 years ago
OpenStudy (phi):

For choice $0.23 (each bottle costs 0.23), how much would 24 bottles cost at this price ?

6 years ago
OpenStudy (anonymous):

ok got thanks

6 years ago
OpenStudy (phi):

what did you get?

6 years ago
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own question, OR you can help others and earn volunteer hours!
Latest Questions
cathrinerose23: guys i got my prom dress for prom!!!!!!!!!!!!
21 minutes ago 5 Replies 4 Medals
eviant: Math help pls
2 hours ago 7 Replies 1 Medal
PinkGlitterz: What are all of the colors that you can use in text? E.g. being
9 hours ago 8 Replies 1 Medal
eviant: Math help pls
13 hours ago 6 Replies 0 Medals
HarleyQuinn112: i just have a few questions i need help on
14 hours ago 2 Replies 0 Medals
eviant: Math help pls
16 hours ago 3 Replies 0 Medals
eviant: Math help pls
21 hours ago 4 Replies 2 Medals
eviant: Math help pls
22 hours ago 7 Replies 0 Medals