Ask
your own question, for FREE!
Mathematics
13 Online
6 oz of Pranav's Premium Coffee Blend was made by combining 2 oz of Arabica coffee beans which cost $12/oz with 4 oz of robusta coffee beans which cost $9/oz. Find the cost per oz of the mixture. SHow me how to do this so I will know how to do the other problems.
Still Need Help?
Join the QuestionCove community and study together with friends!
I will gladly appreciate if you help. Thank you very much.
$12 oz * 2= arabica $9 oz *4 = robusta arabica + robusta = pranav just plug in the w ($12 oz * 2)+($9 oz *4 )= pranav
hmmm my teacher uses the box and then he plugs it in like that. XD Do you know how to use the rectangular box version?
|dw:1363159124065:dw|
Can't find your answer?
Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Latest Questions
addison123456:
To the man I fall for everyday, over and over again without fail. When your skin touches mine, the world softens as if every worry remembers it has permissi
VAN1LLA:
Short story: We've all heard all those heartbreak stories, right? My story has more than meets the eyes.
VAN1LLA:
Shortahh story: We've all heard all those heartbreak stories, right? My story has more than meets the eyes.
VAN1LLA:
{ *~ The bestfriend's betrayal ~*} Part 1 : Childhood past- All of us have heard about those two unseperable souls destined to be bestfriends, or whatever y
5 hours ago
1 Reply
0 Medals
8 hours ago
1 Reply
0 Medals
8 hours ago
0 Replies
0 Medals
10 hours ago
74 Replies
5 Medals