Ask your own question, for FREE!
Mathematics 41 Online
OpenStudy (anonymous):

Jeff bought 3 bags of dog food. He also bought a set of new dog bowls that cost eighteen dollars . He spent a total of forty-five dollars. Write both the verbal and mathematical equation to find out how much Jeff paid for each bag of dog food.

OpenStudy (anonymous):

|dw:1383078828119:dw|

Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Latest Questions
Twaylor: I wrote a song a while back (No AI used), and I just found it:
20 hours ago 18 Replies 4 Medals
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!