Ask your own question, for FREE!
Mathematics 7 Online
OpenStudy (anonymous):

Claire bought oranges and strawberries to make smoothies at home. She paid $3 for oranges and s for strawberries. Which expression represents how much Claire spent on oranges and strawberries? $3 × s $3 - s $3 ÷ s $3 + s

OpenStudy (phi):

any idea ? I would add the cost of oranges and strawberries. (And it is ok to add a number to a letter)

OpenStudy (anonymous):

thx a lot :)

Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!