Ask
your own question, for FREE!
Mathematics
39 Online
Mrs.baker paid $2.50 for 5 pounds of bananas. write an equation relating the cost c to the number of pounds p of bananas. how much would Mrs.baker pay for 8 pounds or bananas
Still Need Help?
Join the QuestionCove community and study together with friends!
5 pounds for $2.50 1 pound for $2.50/5 p pounds for $ (2.50/5)*p 8 pounds for $ (2.50*8/5)= $4
Can't find your answer?
Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Latest Questions
Jasonisyours:
First Minecraft edit I've made how well did I do ? I definitely used a lot of effects but the cinematically aspect was cool.
mrwaffle:
Please review. I promise that I will what ever I can to have self-control and be mature on this platform.
gummy:
anyone wanna read my story I've been workin' on? https://docs.google.com/document/d/1g_dUH2xxpzPUMiok1rBGTF1LFMU7rqV_7D_5IraZT_k/edit?tab=t.
BlkOps77:
u306au305eu306au305euff1a u3044u3064u3082u5148u306bu3044u308bu306eu306bu3001u6c7a
BlkOps77:
I would like to see who has the smatrs to figure this out, and who also speaks ja
Twaylor:
Hello. I am looking for highly intelligent individuals. There is a hidden message in this text, find it and you'll find a path.
lurk808li:
Its school related but any advice for upcoming Sophmore... :3
6 hours ago
9 Replies
1 Medal
5 hours ago
25 Replies
2 Medals
1 day ago
4 Replies
1 Medal
9 hours ago
10 Replies
0 Medals
1 day ago
0 Replies
0 Medals
11 minutes ago
74 Replies
4 Medals
1 day ago
21 Replies
0 Medals