Ask
your own question, for FREE!
Mathematics
45 Online
Norma spent $13.25 on school supplies. She bought 3 binders that cost $3.75 each and some paper. Which equation could be used to figure out the cost of the paper? A. 13.25 = 3.75 + n B. 13.25 = 3.75 – n C. 13.25 = 3 × 3.75 + n D. 13.25 = 3 × (3.75 + n)
Still Need Help?
Join the QuestionCove community and study together with friends!
Your answer is C. :) The total amount spent (13.25) is equal to 3.75 per binder (x3) plus the cost of papers (n).
oh okay thank you!
Sure! :)
Can't find your answer?
Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Latest Questions
MAGABACK:
What are your craziest theories about what is going to happen in Stranger Things
seeker:
Love which we can be measured in Time Love isnu2019t just about how you feel for someone itu2019s something which is Time bonding.
uknownprttyfacekayla:
10 things ab uu. Once ag please give feedback ud83dude4f I hate how you never checked on me, like my silence wasnu2019t loud enough to hear.
forgetmylife:
A Silent Walk In the quiet shadows, darkness creeps, An aching silence, where sorrow weeps.
JBlizzy:
I didn't know I would ever love someone as much as I love you. You are my world and I don't ever wanna lose you.
JBlizzy:
Yesterday, I saw a person with no rizz hit the most goofy ahh griddy in Ohio, no cap.
yaya00:
Echoes in the void In the shadows where echoes dwell, A hollow heartu2014a whispered shell.
Nina001:
MY NECK MY BACK MY CHEST MY THROAT EVERYTHING HURTS HELP ME
1 hour ago
7 Replies
1 Medal
9 hours ago
0 Replies
0 Medals
46 minutes ago
20 Replies
3 Medals
11 hours ago
7 Replies
1 Medal
14 hours ago
3 Replies
0 Medals
14 hours ago
2 Replies
0 Medals
3 hours ago
31 Replies
6 Medals
19 hours ago
22 Replies
2 Medals