Ask your own question, for FREE!
Mathematics 31 Online
OpenStudy (anonymous):

a 16oz of bottle of water costs $1.44. what is the cost per ounce

OpenStudy (anonymous):

$0.09 per ounce

jimthompson5910 (jim_thompson5910):

summerrose546 please show how you got that and don't just post the answer only or help the original poster getting the answer

OpenStudy (lizz123):

$0.09

jimthompson5910 (jim_thompson5910):

lizz123, same thing

OpenStudy (anonymous):

Divide $1.44 by 16 ounces.

Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!