Ask
your own question, for FREE!
Algebra
13 Online
On his road trip, Leon stops to refuel and get some snacks. He has the following purchases: 12 gallons of gas at $2.89 per gallon 2 granola bars for $1.59 each 1 apple for $0.89 2 bottles of vitamin water for $1.39 each Leon must pay 7.5% sales tax on everything but the gas, which already has tax included in the per gallon price. If Leon paid $44.64, then he _____ for his purchase.
Can't find your answer?
Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Latest Questions
VAN1LLA:
{ *~ The bestfriend's betrayal ~*} Part 1 : Childhood past- All of us have heard about those two unseperable souls destined to be bestfriends, or whatever y
addison123456:
2 AM Thoughts Itu2019s funny how things can shift so quickly, how someone can come into your life and turn everything upside down in the best way.
ShikuniShigana:
I'm making a lil analog horror thingy, what do y'all think of it?
17 hours ago
14 Replies
2 Medals
1 day ago
6 Replies
4 Medals
2 days ago
10 Replies
1 Medal