Ask
your own question, for FREE!
Mathematics
30 Online
Mr Johns bought 8 packages of hot dogs for a cook out. The total cost of the hot dogs was $24. Which of the following number sentences could be used to determine the cost of one package of hot dogs? Question 5 options: $24 + 8 $24 - 8 $24 ÷ 8 $24 x 8
Still Need Help?
Join the QuestionCove community and study together with friends!
|dw:1478268728028:dw|
Can't find your answer?
Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Latest Questions
EdwinJsHispanic:
if your in love, don't read this.. love is some fairy tale fake fantasy bs Love is something that's stupid I'm Done pretending like love is all that when in
LoverGIRL1:
THE KIND OF HURT THAT LEAVES ECHOES I loved you with the kind of hope thats fragi
Twaylor:
Ideas for post settings: Timed comments, min of 30 seconds, max of 5 minutes or just a set time that's up to moderators The ability to delete comments on YO
unknownnnnnn:
iu2019ve outgrown versions of myself i never thought iu2019d leave behind, stepping out of old shadows that used to feel like home.
gelphielvr:
(Chemistry Decomposition) Barium Carbonate Calcium Hydroxide Magnesium Chlorate S
Calculusexpert:
How does this help me learn calculus? Our derivative calculator shows every step of the solution process, explaining which rules were applied and why.
curriful:
What other things would you want added to the sub? Also, what other things would
11 minutes ago
11 Replies
3 Medals
12 minutes ago
32 Replies
2 Medals
5 hours ago
13 Replies
4 Medals
2 hours ago
42 Replies
1 Medal
8 hours ago
2 Replies
0 Medals
8 hours ago
3 Replies
0 Medals
8 hours ago
3 Replies
2 Medals