Ask your own question, for FREE!
Mathematics
caira12:

Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point) Choice A: 6 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 13 ounces of raisins for $3.59

9 months ago
Vocaloid:

For each choice divide (cost)/(number of oz) and see which choice is the lower result

9 months ago
caira12:

choice a

9 months ago
Vocaloid:

Good

9 months ago
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own question, OR you can help others and earn volunteer hours!