caira12:

Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point) Choice A: 6 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 13 ounces of raisins for $3.59

3 months ago
Vocaloid:

For each choice divide (cost)/(number of oz) and see which choice is the lower result

3 months ago
caira12:

choice a

3 months ago
Vocaloid:

Good

3 months ago
Similar Questions: