Ask your own question, for FREE!
Mathematics
CherryBlossom:

Plz Help! Question: If granola costs $2.20 per pound, how much does 0.8 pound of granola cost? Options: $1.40, $1.76, $2.28, $2.75

Vocaloid:

if 1 lb = $2.20, then 0.8 lbs must cost 0.8*2.20

Timmyspu:

May I ask you to close the other mathematics post because you have two of the same question so may you close the other post.

Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!