Ask your own question, for FREE!
Mathematics 64 Online
OpenStudy (anonymous):

the fussy foods deli serves a simle fruit salad with strawberries and bananas. If strawberris cast $2.30 per pound and bananas cost $.30 pe

OpenStudy (anonymous):

this is the full question::::the fussy foods deli serves a simle fruit salad with strawberries and bananas. If strawberris cast $2.30 per pound and bananas cost $.30 per pound, how many pounds of strawberries and how manmy pounds of bananas should be used to make a 5 pound blend that cost $1.70

Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Latest Questions
Azayliaa: i need helpp :/
11 minutes ago 12 Replies 1 Medal
desss: are any of yall good at mathh!!??
48 minutes ago 18 Replies 2 Medals
demonwolftwin: who was the 2rd presseddent
3 hours ago 1 Reply 0 Medals
Tbone: I made one last edit I'ma stop making them for a while
1 hour ago 22 Replies 8 Medals
yomomalikebracobama: e
6 hours ago 6 Replies 1 Medal
yomomalikebracobama: help u tigers
6 hours ago 10 Replies 2 Medals
Williammcgeorge: does anyone want to see some of my drawings
3 hours ago 19 Replies 4 Medals
Joe348: Math 4 Vectors/Vectors Applications
53 minutes ago 3 Replies 2 Medals
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!