Ask your own question, for FREE!
Mathematics
OpenStudy (anonymous):

Can someone help me set up an equation pls?????? A company manufactures a product that has a unit selling price of $15 and a unit cost of $13. If fixed costs are $34, determine the number of units that must be sold in order for the company to have a profit.

Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!