OpenStudy (anonymous):

RED APPLES : $0.25 PER APPLES GREEN APPLES: $0.35 PER APPLES THE TABLE ABOVE SHOWS THE PRICES OF THE TWO KINDS OF APPLES. MR. JONES BOUGHT TWICE AS MANY RED APPLES AS GREEN APPLES. IF SHE SPENT $7.65 ON THESE APPLES, HOW MANY GREEN APPLES DID SHE BUY?

4 years ago
OpenStudy (anonymous):

9 green apples

4 years ago
OpenStudy (anonymous):

How did you get this?

4 years ago
OpenStudy (anonymous):

9*.35 = 3.15 18*.25 = 4.5 4.5+3.15 = 7.65

4 years ago
OpenStudy (anonymous):

Thank You so much c:

4 years ago
Similar Questions: