OpenStudy (anonymous):

A the market 7 apples cost $4.55 how much does 9 apples cost

2 years ago
OpenStudy (anonymous):

First you do $4.55 divided by 7

2 years ago
OpenStudy (anonymous):

Then you will have the price of each apple

2 years ago
OpenStudy (anonymous):

Then after that whatever you got you do that number * 9

2 years ago
OpenStudy (anonymous):

So, .65 per apple

2 years ago
OpenStudy (anonymous):

Then you do .65 * 9 = 5.85

2 years ago
OpenStudy (anonymous):

Dont forget to close the question ^^

2 years ago
Similar Questions: