Loading...

A group of friends … - QuestionCove
OpenStudy (anonymous):

A group of friends ordered two pizzas, one with pepperoni and one with mushrooms and green peppers. A plain pizza costs 9 dollars. Each extra topping costs 1 dollar. How much did the two pizzas cost?

1 year ago
OpenStudy (thesmartestderpalive):

First Step: One plain Pizza cost 9 dollars 9$ They bought one Pizza with pepperoni 10$ They bought another with Mushrooms and Green Peppers 11$ Add them both 11+10=? Answer that

1 year ago
OpenStudy (anonymous):

21, i already know. But some one said it was 28. How am i wrong? Its a pretty easy question

1 year ago
OpenStudy (thesmartestderpalive):

28??!?!?!? Well the answer is 21

1 year ago
OpenStudy (willie579):

I explained that same thing in Math chat @TheSmartestDerpAlive . XD

1 year ago
OpenStudy (thesmartestderpalive):

XD

1 year ago
OpenStudy (anonymous):

yeah, so for now on this mellek kid will be blocked he keeps trolling me with wrong answers man. not cool

1 year ago
Similar Questions: