woolyfrog:

Help with math

3 months ago
woolyfrog:

1. If each sandwich sells for $4.00 and Mr. Sammie sells 100 Cube sandwiches and 100 Pyramid Sandwiches, how much would Mr. Sammie make?

3 months ago
bm717:

I'm confused $800

3 months ago
woolyfrog:

lol

3 months ago
woolyfrog:

I know the answer is 800, but I did it a different way and she wants me to do it the way she told me that I messaged you lol can you message me your calculations on how you got it?

3 months ago
woolyfrog:

on how you got 800*

3 months ago
bm717:

I'm so confused

3 months ago
woolyfrog:

the instructions that I sent you is how my teacher wants me to figure out the problem. lol

3 months ago
woolyfrog:

First I sent you the cost of how much money it takes to make both sandwiches and then I sent you the instructions to answer my question above.

3 months ago
woolyfrog:

1. If each sandwich sells for $4.00 and Mr. Sammie sells 100 Cube sandwiches and 100 Pyramid Sandwiches, how much would Mr. Sammie make?

3 months ago
bm717:

Ask someone else x'D Im SO CONFUSED

3 months ago
woolyfrog:

rip

3 months ago
woolyfrog:

The first thing that I sent you was the cost of the sandwiches

3 months ago
woolyfrog:

to make*

3 months ago
woolyfrog:

@ThisGirlPretty can you help?

3 months ago
Similar Questions: