Ask your own question, for FREE!
Mathematics
OpenStudy (anonymous):

A case of juice contains 24 cans. Two cases of juice cost $42.72. What is the cost of 1 can of juice ?

OpenStudy (anonymous):

2 cases has 48 cans $42.72 / 48 cans .89 / can check answer .89 * 48 cans (2 cases) =

OpenStudy (anonymous):

42.72

Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!
Can't find your answer? Make a FREE account and ask your own questions, OR help others and earn volunteer hours!

Join our real-time social learning platform and learn together with your friends!